Hackathon CodePlay 2019

Zostań finansowym AIron Manem
Lokalizacja

Kraków

Pula nagród

Kraków

Kiedy

Kraków

Obecny status
odliczanie
Laureaci
Gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji Codeplay by Asseco! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wielogodzinne kodowanie.
1 miejsce
E1337
Nagroda główna
15.000 PLN
Nagroda pieniężna
2 miejsce
DDD
Nagroda główna
10.000 PLN
Nagroda pieniężna
3 miejsce
Infable
Nagroda główna
5.000 PLN
Nagroda pieniężna
3 miejsce (ex aequo)
MTTPP
Nagroda główna
5.000 PLN
Nagroda pieniężna
Wyróżnienie
Hakje
Wyróżnienie
5.000 PLN
Nagroda pieniężna
Hacktahon Codeplay by Asseco 2019
Dzień dobry, tutaj Twój Bank. Jak mogę Ci dzisiaj pomóc?

Świat, w którym w banku wypełniasz formularze, to przeszłość. Wyobraź sobie, że Twój bank może wcielić się w rolę osobistego asystenta, który pomaga zoptymalizować wydatki, wyszukać najlepsze oferty na zakupy, o których dawno marzymy czy porównać nas z innymi osobami o podobnym profilu i zaproponować najlepsze metody oszczędzania.

Czy można połączyć usługi bankowe z publicznymi informacjami dostępnymi w sieci tak, aby jeszcze dokładniej trafiać w potrzeby klienta? Czy dane publiczne, na przykład udostępnione w portalach społecznościowych mogą pomóc lepiej poznać klienta? Czy sztuczna inteligencja pozwoli nam optymalizować nasze finanse, a bankowi budować profil klienta tak, aby każdy mógł być traktowany indywidualnie? Może właśnie dzięki Tobie, odpowiedź na powyższe pytania brzmi „tak”.

Hackathon ten przygotowaliśmy dla wszystkich programistów z głową pełną pomysłów. Szukamy kreatywnych ludzi, którzy pomogą nam odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób bank może pomóc nam w codziennym życiu.

Zainwestuj w siebie!
Tak było na hackathon CodePlay 2019

Inspiracje

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych zagadnień, które pomogą Ci w zrozumieniu tego, czego szukamy w naszym wyzwaniu programistycznym. Każdy pomysł jest wart rozważenia. Nie bój się iść pod prąd i zaprezentować nietypowe rozwiązanie – nawet to najbardziej szalone!

Przykładowe zagadnienia, które mogłyby znaleźć się w bankowości elektronicznej: prywatny doradca finansowy, wirtualny osobisty asystent, automatyczna wyszukiwarka ofert zakupów, personalizacja ofert bankowych, biometria, budowanie profilu klienta.

Przykład 1 – Bank rekomendujący aktywności finansowe na podstawie analizy zachowań podobnych do Ciebie klientów.

Warto uczyć się na dobrych przykładach. Zwłaszcza jeżeli chodzi o finanse. Czy nie byłoby wygodnie, gdyby bank na podstawie danych statystycznych klientów podobnych do Ciebie, potrafił doradzić najlepszy sposób zarządzania własnymi finansami. Tak jak streamingowe serwisy muzyczne podpowiadają kawałki, które mogą Ci się spodobać na podstawie tego czego słuchają inni o podobnym do Ciebie guście.

Przykład 2 – Profil klienta pod względem zachowań sieciowych i śladów aktywności.

Banki chcą możliwie najlepiej poznać swoich klientów. Coraz częściej sięgają poza własne dane i próbują budować profil klienta, na podstawie upublicznianych przez niego danych. Dzięki temu bank może lepiej zrozumieć potrzeby klienta i zaoferować usługę dopasowaną do potrzeb klienta a nawet więcej, do przyszłych potrzeb klienta.

Przykład 3 – Analiza wielowymiarowa.

Często wyjeżdżasz. Bank wie o tym, ponieważ regularnie płacisz za parking obok lotniska. A gdyby tak bank na podstawie tych informacji zaoferował Ci usługę partnerskiej sieci transportowej, która pozwoli zaoszczędzić na kosztach parkingu. Co jeszcze może bank wywnioskować na podstawie danych transakcyjnych klienta. Czy to nie jest idealne miejsce na AI?
 

Gdzie i kiedy?
Gdzie?
Stara Zajezdnia
Świętego Wawrzyńca 12
Kraków
Kiedy?
19.10.2019
Czas trwania
08:30-20:30
Skontaktuj się z nami!
W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.