CodePlay by Asseco 2018
All you need is bank!

CURRENT STATUS

Ogłoszenie zwycięzców

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

SEE RESULTS

CodePlay by Asseco 2018

Back

THANOSBank

Project description

Thanos to połączenie wszystkich dotychczas najlepszych usług bankowych jak: kategorie podziału wydatków, historia zakupów czy asystent w wybieraniu najlepszych ofert (bilety lotnicze czy oferty w ulubionej Biedronce) i innowacyjnych metod:


1) Integracja kryptowaluty i banku. Anonimne transakcję niosą za sobą jak ogromne plusy tak i niebiezpieczeńśtwa: finansowe oszustwa, "pranie" pieniędzy i td. Dla tego my proponujemy koncept, który pozwoli korzystać z wszystkich zalet kryptowaluty, ale zapobiegnie ewentualnym szkodom: przed każdą transakcją, nasz algorytm sprawdza szczególy i zapisuje tylko podejrzane. Takim sposobem zwykłe transakcje nigdy nie będą dostępne dla osób trzecich. Uczciwi obywatele nie potrzebują kontroli, potrzebują wolności - dajmy ją im, a kontrolujmy wyłącznie oszustów.


2) Smart zastosowanie smart kontraktów. Smart kontrakt to jest inaczej fragment kodu, pracujący w technologii Blockchain, który niezależnie od obóch stron wykonuje podpisane umowy. Jest to rewolucyjne zastosowanie w naszym banku, które jednocześnie umożliwi i ubiezpiecze następujące funkcji:

      a) Grupowa zrzutka pieniędzy na urodziny kolegi z pracy.

      b) Zbiórka pieniędzy na wspólne konto Netflix, Spotify i td. z zupełnie nieznajomymi osobami.

      c) Pożyczki i kredyty są maksymalnie biezpieczne dla obóch stron: klient nie martwi się ukrytymi         kosztami ze strony banku, a bank nie martwi się wykonywaniem umowy przez klienta. 

Np.: bank nie może bez warunkowo zmieniać stawkę procentową, natomiast nie musi też kontrolować klienta, bo w kontrakcie jest napisane wszystkie umowy, jak "Podniesienie stawki o 2% za miesiąc spóżnionej spłaty".


3) Sprawiedliwy freelance. Freelance odgrywa ważną rolę na rynku pracy: według statystyk, co trzeci, odnoszący sukcesy programista, zajmował bądź zajmuje się freelancem. Jednak głównym problemem według freelancerów jest nieobiektywny i postronny arbitraż. Jest to spowodowane brakiem dopracowanych umów. My proponujemy innowacyjny koncept, który sprawi, że arbitraż będzie maksymalnie sprawiedliwy, a umowy zawierane za pośrednictwem banku będą gwarancją bezpieczeństwa zarówno dla zleceniodawców jak i zleceniobiorców.

Jak przebiega oferta:

      a) Zleceniodawca dołącza kontrakt, w którym są dokładnie rozpisane wszystkie etapy pracy.

      b) Po podpisaniu kontraktu z konta zleceniodawcy pobierana jest kwota wynagrodzenia dla             zleceniobiorcy i trzymana w depozycie banku do momentu finalizacji zamówienia.

      c) W razie potrzeby arbitrażu, będzie on się opierać na kontrakcie i na dokumentacjach                wykonanych etapów. To pozwoli arbitrażu być maksymalnie sprawiedliwym.

Np.: zleceniodawców stwierdził, że nie wszystkie etapy były wykonane. Asystent banku patrzy na kontrakt i dokumentacje (pliki projektu) i decyduje o wyniku arbitrażu - zwraca pieniędzy zleceniodawcy lub np. rozdziela pieniędzy, jeśli kilka etapów zostały wykonane poprawnie, a kilka nie.


"To za trudne dla użytkownika pisać, podłączać jakieś kontrakty" ? Nie. Dołączanie kontraktu będzie maksymalnie łatwe dzięki umieszczonym w banku szablonom, np.: Logotyp.Kontrakt, Aplikacja_mobilna.Kontrakt i td. Użytkownik będzie musział tylko wypełnić krótką ankietę.


Thanos to więcej niż bank.

Więcej niż doradca zakupów.

Więcej niz platforma freelance.

Thanos is all u need.